luksusowy blog filmowyPisz swój dziennik w Internecie
RSS
piątek, 27 lipca 2012
Dark Knight Rises **** *

Uwaga! Właśnie nadchodzi największy czas na świecie. Jedno, że robią Olimpiadę, nie aż tak daleko, bo nie w żadnej Azji czy Australii, tylko tutaj, blisko, w bardzo słynnym kraju, gdzie zrobili całe multum filmów o chłopaku z okularami. Ciekawe, czy ktoś będzie miał choć trochę inteligencji i zgadnie, co to za kraj? No więc, nie tylko ta Olimpiada robi wielki czas, ale przecież Batman, że on już teraz jest w tych naszych całych kinach! Nareszcie! "Dark Knight Rises" jest filmem o dorosłym mężczyźnie, który chodzi ubrany w ciekawe rzeczy i wygląda przez to zupełnie, jak jakiś nietoperz, albo kominiarzo-ksiądz z czapką. Filmów o Batmanie zrobili różni reżyserzy już całe mnóstwo, i Burton, i Schumacher, oraz od samego Nolana, aż do innych bardzo wielu, że miejsca by nie starczyło. Jednak najlepszy był oczywiście, że Batman Nolana. I już mówię, dlaczego taki był.

Joel Schumacher jest reżyserem, który robi filmy. Jest on już trochę stary i siwy, jednak ciągle na swojej głowie nosi z tyłu kitek. Bardzo lubi sławnych aktorów, takich jak Michael Douglas, Jim Carrey, Nicole Kidman. Albo na przykład Julia Roberts. Pewnie każdy wie, w jakich filmach ci aktorzy u Joela Schumachera zagrali. A jak nie wie, to po prostu musi się dowiedzieć, bo to jest bardzo ciekawe. Reżyser ten zrobił aż dwa Batmany, czyli tyle, ile Burton, i o jeden mniej od Nolana. Ale tylko o jeden mniej. Burton zrobił Batmany pierwszy, a Nolan trzeci, czyli Schumacher jest drugi, ten pomiędzy nimi.

Tim Burton jest również reżyserem, który robi filmy. Uważam, że również jest już trochę stary, bo jak się weźmie jego zdjęcia, że był młody, to widać, jaką różnicę już w życiu zrobił poprzez swój wygląd. Również on bardzo lubi sławnych aktorów, dajmy na to takich, jak Jack Nicholson, Kim Basinger, no i Christina Ricci. Na pewno, każdy głupi wie, w jakich oni jego filmach zagrali, więc nie piszę tytułów. Oraz oczywiście ma swoich aktorów, że ich kocha najbardziej, jak rodziców i rodzeństwo prawie, czyli Johny Deep i Helena Bonham-Carter. Burton zrobił pierwszy Batmana, i to od razu aż dwa, tzn. kiedyś był serial, ale to się nie liczy. Czyli, że można powiedzieć, że pierwszy pokazał Batmany ekranom kin na całym świecie. 

No i teraz najlepsze nas czeka, bo Christopher Nolan. Jest to reżyser, który stoi w zupełnej różnicy z tamtymi dwoma. Bo raz, że jest on młody jeszcze, właściwie to nawet stosunkowo. Wcale nie lubi takich sławnych aktorów, jak tamci reżyserzy. Tzn. lubi ich, ale mówił mi, że tylko stosunkowo trochę, i że czasem ich nienawidzi. Można napisać, że Christian Bale jest jego ulubionym, bo zagrał u niego trzy razy Batmana, i jeszcze w "Prestiżu", a i tam było go przecież aż dwa! Czyli to razem daje pięć. Trochę jak Burtona Johnny Deep. Ale to różne są teorie na ten temat, nieważne. I teraz najważniejsze. Nolan zrobił Batmana i najbardziej niedawno, i aż trzy razy, i najwięcej zarobił ze wszystkich. I ma zrobić jeszcze 3, że będzie jak George Lucas z "Gwiezdnymi Wojnami', że teraz się nareszcie dowiemy, jak to wszystko wyglądało przed "Batman Begins". Dlatego Nolan wygrywa. Aże olimpiada już jest prawie, to ja mu daję złoty, srebrny i brązowy medal i po prostu czyste zwycięstwo. Brawo i Ave! 

a zdjęcia mam ze stron: pl.wikiquote.org, criticalend.com, geekleagueofamerica.com, moviecarpet.com, http://www.tumblr.com/tagged/the-dark-knight-rises-poster 

 

środa, 18 lipca 2012
Prometeusz *Różne są filmy, o różnych rzeczach. Czasem nawet bardzo wielu. Wszyscy o tym dobrze wiemy, i Ty, i ja. Jednak te, które są najlepsze i robią później najlepszą historię kina światowego, to są to mianowicie filmy, których jeśli się nie zna, to się powinno je szybko poznać. Bo to po prostu często jest zwyczajny wstyd, że się czegoś nie widziało. A najlepiej obejrzeć te filmy kilka razy, żeby je sobie zaryć w mózg na długo i już zawsze wiedzieć, co dobre. Wtedy bez problemu wyczujemy naszym filmowym sercem, jakich filmów wcale nie oglądać, czyli, że będziemy mieli więcej czasu na te lepsze i najlepsze. Bo nasze fimowe serce nam to tak głośno wybije prosto do samego ucha. Takim właśnie filmem kinowym, o którym mówię, że jest lepszy albo najlepszy, jest "Obcy - 8. pasażer Nostoromo" Ridley'a Scotta z roku 1979. 

 

Film ten kinowy "Obcy" zrobił najjaśniejszą gwiazdę z Sigurney Weaver, która wtedy była jeszcze nikomu nic nie mówiącą aktorką, tyle że po prostu wysoką jak jakaś żyrafa. Z takich wysokich, to jeszcze znam Geenę Davis. I teraz rachu-ciachu, wehikuł czasu, i jesteśmy w roku 2012, niektórzy już umarli, a Ridley Scott zrobił "Prometeusza". Ale do kin w Polsce dopiero teraz on wchodzi, bo przecież było Euro. Cały świat już widział ten nowy film, wszystkie rodziny z dziećmi we wszystkich językach, ale nie, bo my Euro! No i zrobił się taki rezultat, że mamy u nas "Prometeusza" zapóźnionego od całej reszty krajów, kiedy już wcale przecież nie jest nowym filmem, tylko jakimś starym jak świat stoi. Oczywiście ja na niego pójdę. Ale gdyby był nowy, to bym poszedł na niego bardziej mocno. Poza tym uważam, że mi się "Prometeusz" już nie spodoba przez to wszystko, przez to całe czekanie, bo Euro.

 

Tak, bo piszę srecenzję filmu, a go w ogóle nie widziałem. Tylko, że już tyle się przez to opóźnione czekanie o nim naczytałem, że mam tak, jakbym go widział z 10 razy raczej. Posiadam już nawet swoje ulubione sceny oraz wiem, które będą nudne i będę mógł pójść na nich do wc, czyli do toalety. Mogę Wam powiedzieć, kto zagrał źle, a kto ma dobrą rolę i talent aktorski całkiem rzadki. Dlatego uważam, że "Prometeusz" w Polsce jest jedną, wielką zmarnowaną premierą, i gdybym był Ridley'em Scottem przez chociaż jedną chwilę, to bym tu przyleciał w te pędy i zrobił z nami jakiś porządek! Taka jest prawda, tylko nikt jej głośno nie powie. Ale ja właśnie powiedziałem. Tylko ja. Ja!

Dźwięk w filmie kinowym "Prometeusz" opiewam na pięć gwiazdek. Jest bardzo dobry, sami się przekonacie zresztą. I ja też. Jako ostatni ludzie na całym świecie. Pfff...

a zdjęcia wziąłem ze: scriptflags.com i prometheus-movie.com