luksusowy blog filmowyPisz swój dziennik w Internecie
Blog należy do Syndykatu Blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Dark Knight Rises **** *

Uwaga! Właśnie nadchodzi największy czas na świecie. Jedno, że robią Olimpiadę, nie aż tak daleko, bo nie w żadnej Azji czy Australii, tylko tutaj, blisko, w bardzo słynnym kraju, gdzie zrobili całe multum filmów o chłopaku z okularami. Ciekawe, czy ktoś będzie miał choć trochę inteligencji i zgadnie, co to za kraj? No więc, nie tylko ta Olimpiada robi wielki czas, ale przecież Batman, że on już teraz jest w tych naszych całych kinach! Nareszcie! "Dark Knight Rises" jest filmem o dorosłym mężczyźnie, który chodzi ubrany w ciekawe rzeczy i wygląda przez to zupełnie, jak jakiś nietoperz, albo kominiarzo-ksiądz z czapką. Filmów o Batmanie zrobili różni reżyserzy już całe mnóstwo, i Burton, i Schumacher, oraz od samego Nolana, aż do innych bardzo wielu, że miejsca by nie starczyło. Jednak najlepszy był oczywiście, że Batman Nolana. I już mówię, dlaczego taki był.

Joel Schumacher jest reżyserem, który robi filmy. Jest on już trochę stary i siwy, jednak ciągle na swojej głowie nosi z tyłu kitek. Bardzo lubi sławnych aktorów, takich jak Michael Douglas, Jim Carrey, Nicole Kidman. Albo na przykład Julia Roberts. Pewnie każdy wie, w jakich filmach ci aktorzy u Joela Schumachera zagrali. A jak nie wie, to po prostu musi się dowiedzieć, bo to jest bardzo ciekawe. Reżyser ten zrobił aż dwa Batmany, czyli tyle, ile Burton, i o jeden mniej od Nolana. Ale tylko o jeden mniej. Burton zrobił Batmany pierwszy, a Nolan trzeci, czyli Schumacher jest drugi, ten pomiędzy nimi.

Tim Burton jest również reżyserem, który robi filmy. Uważam, że również jest już trochę stary, bo jak się weźmie jego zdjęcia, że był młody, to widać, jaką różnicę już w życiu zrobił poprzez swój wygląd. Również on bardzo lubi sławnych aktorów, dajmy na to takich, jak Jack Nicholson, Kim Basinger, no i Christina Ricci. Na pewno, każdy głupi wie, w jakich oni jego filmach zagrali, więc nie piszę tytułów. Oraz oczywiście ma swoich aktorów, że ich kocha najbardziej, jak rodziców i rodzeństwo prawie, czyli Johny Deep i Helena Bonham-Carter. Burton zrobił pierwszy Batmana, i to od razu aż dwa, tzn. kiedyś był serial, ale to się nie liczy. Czyli, że można powiedzieć, że pierwszy pokazał Batmany ekranom kin na całym świecie. 

No i teraz najlepsze nas czeka, bo Christopher Nolan. Jest to reżyser, który stoi w zupełnej różnicy z tamtymi dwoma. Bo raz, że jest on młody jeszcze, właściwie to nawet stosunkowo. Wcale nie lubi takich sławnych aktorów, jak tamci reżyserzy. Tzn. lubi ich, ale mówił mi, że tylko stosunkowo trochę, i że czasem ich nienawidzi. Można napisać, że Christian Bale jest jego ulubionym, bo zagrał u niego trzy razy Batmana, i jeszcze w "Prestiżu", a i tam było go przecież aż dwa! Czyli to razem daje pięć. Trochę jak Burtona Johnny Deep. Ale to różne są teorie na ten temat, nieważne. I teraz najważniejsze. Nolan zrobił Batmana i najbardziej niedawno, i aż trzy razy, i najwięcej zarobił ze wszystkich. I ma zrobić jeszcze 3, że będzie jak George Lucas z "Gwiezdnymi Wojnami', że teraz się nareszcie dowiemy, jak to wszystko wyglądało przed "Batman Begins". Dlatego Nolan wygrywa. Aże olimpiada już jest prawie, to ja mu daję złoty, srebrny i brązowy medal i po prostu czyste zwycięstwo. Brawo i Ave! 

a zdjęcia mam ze stron: pl.wikiquote.org, criticalend.com, geekleagueofamerica.com, moviecarpet.com, http://www.tumblr.com/tagged/the-dark-knight-rises-poster 

 

piątek, 27 lipca 2012, kukok

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/07/28 22:46:10
Podejrzewam, że lepiej się ubawiłam czytając twoją srecenzję, niż gdybym poszła na film. :)
-
2012/07/29 23:55:44
Ale dźwięk tylko na dwie gwiazdki, bo Bane'a trudno zrozumieć bez napisów.
-
2012/07/30 11:49:13
gawithpl: No właśnie dźwięku całkowicie naumyślnie nie oceniłem, bo było tak głośno czasami, że aż nic nie słyszałem. Więc nie wiem, ile gwiazdek.

babkafilmowa: Ale musisz iść, żeby mieć porównanie :)